ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8459057
*
nr 845 9057
Spegel
rokokostil, 61 x 52
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2013
kl 19:33:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 22:14:27
1
150 kr
7/9 16:58:44
2
250 kr
9/9 16:37:47
3
250 kr
9/9 18:17:32
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 845 9057
Spegel
rokokostil, 61 x 52
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 22:14:27 | 1 | 150 kr |
7/9 16:58:44 | 2 | 250 kr |
9/9 16:37:47 | 3 | 250 kr |
9/9 18:17:32 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51